چهارشنبه, 09 آذر 1401 ساعت 11:25

۹ مصوبه، دستاورد هشتاد و یکمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هشتاد و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه که با محوریت همایش منطقه‌ای تامین مالی غرب کشور و با حضور مدیران ارشد بورس کشور برگزار شد، ۹ مصوبه استانی داشت.

بر اساس اولین مصوبه، مقرر شد برای تامین مالی طرح های دانش بنیان، عمرانی و اقتصادی استان، طرح توجیهی این پروژه‌ها ظرف مدت ۱۰ روز برای شرکت بورس اوراق بهادار تهران ارسال و شرکت بورس ظرف مدت ۲۰ روز آنها را بررسی و نتیجه را منعکس کند.

در دومین مصوبه مقرر شد پارک علم و فناوری ظرف ۱۰ روز آینده حداقل ۳۰ طرح را برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه پنج میلیون ریالی به مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران معرفی کند بانک نیز اعتبار مورد نیاز این طرح ها را اختصاص دهد.

در قالب مصوبه سوم، مقرر شد مدارک حداقل چهار شرکت برتر استان که آماده ورود به بازار سرمایه هستند، توسط بورس منطقه‌ای به شرکت بورس ارسال و فرایند پذیرش این شرکت به صورت ویژه و با اولویت بررسی شود.

راه اندازی سکوی تأمین مالی غرب کشور در کرمانشاه با همراهی شرمت بورس، بورس منطقه‌ای و اتاق بازرگانی کرمانشاه مصوبه چهارم این جلسه بود.

 

در قالب مصوبه پنجم، قرار است بورس منطقه ای کرمانشاه ظرف مدت یک ماه مقدمات تشکیل دبیرخانه تأمین مالی و پذیرش شرکت ها در بورس کرمانشاه را فراهم و شرکت بورس اوراق بهادار تهران نیز با تشکیل دبیرخانه منطقه غرب کشور در کرمانشاه موافقت کند.

تسهیل صدور مجوز تأسیس صندوق تأمین مالی استان کرمانشاه با معرفی از جانب استانداری کرمانشاه با هدف تامین مالی شرکت‌ها از طریق بورس، مصوبه ششم بود.

 

معرفی کرمانشاه به عنوان مرکز برگزاری آزمونهای بازار سرمایه در غرب کشور با همراهی استانداری و بورس منطقه‌ای ظرف یک ماه آینده مصوبه دیگر این جلسه بود.

 

مصوبه هشتم در زمینه تدوین سند ارتقا سند مالی استان با هدف افزایش سواد مالی فعالین اقتصادی با کمک بورس منطقه‌ای و اتاق بازرگانی بود.

 

در قالب مصوبه نهم قرار است شرکت بورس اوراق بهادار تهران دوره‌های ماهانه آموزش بازار سرمایه برای فعالان اقتصادی و عموم مردم کرمانشاه برگزار کند.

خواندن 1099 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 10 آذر 1401 ساعت 10:17