شنبه, 30 مهر 1401 ساعت 08:35

۹ مصوبه ملی و استانی، دستاورد جلسه هشتادم شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کرمانشاه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

هشتادمین جلسه شورای گفت‌وگو دولت و بخش خصوصی کرمانشاه روز چهارشنبه (۲۷ مهر) به ریاست استاندار و با حضور رئیس اتاق کرمانشاه ، جمعی از فعالان اقتصادی و مسئولین برگزار شد و ۹ مصوبه شامل هشت مصوبه استانی و یک مصوبه ملی داشت.

در اولین مصوبه مقرر شد، با توجه به تصویب حضور مالک یا نماینده وی در جلسات کمیسیون ماده 100 شهرداری، دبیرخانه کمیسیون از مالک یا نماینده وی در هیأت های بررسی و تجدید نظر جهت ایراد دفاعیه دعوت کند و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه نیز از سوی شهرداری مناطق انجام شود.

بر اساس مصوبه دوم، مقرر شد در راستای حل و فصل مسائل و اختلافات بین بانک ها  و شهرداری در خصوص عوارض دریافتی شهرداری از شعبات، جلسه ای بین طرفین با دعوت رئیس شورای عالی بانک‌ها برگزار و در این زمینه توافق شود.

در مصوبه سوم و با هدف توسعه گلخانه ها، مقرر شد جلسه ای با حضور ریاست شورای عالی بانک ها، بانک کشاورزی ، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی تشکیل و تفاهم نامه ای در خصوص تسهیلات مورد نیاز واحدهای گلخانه ای استان منعقد و اجرایی شود.

بر اساس مصوبه چهارم، لازم است سازمان جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی کشاورزی در موعد مقرر، برنامه جامع و کامل در راستای توسعه گلخانه ها و تعیین تکلیف گلخانه های راکد تنظیم و به معاون اقتصادی استانداری ارائه کنند و گلخانه‌های دارای انحراف نیز تعیین تکلیف شود.

در قالب مصوبه ششم، لازم است شرکت های مهندسین مشاور جلسه ای با مدیران و کارشناسان تأمین اجتماعی برگزار و مسائل خود را مطرح کنند.

بر اساس هفتمین مصوبه، مقرر شد حوزه استاندار مکاتبه ای با امضا استاندار در زمینه الزام دستگاه های اجرایی به اجرای مصوبات شورای گفت وگو به تمام دستگاه های اجرایی استان ارسال کند.

بر اساس مصوبه هشتم، مقرر شد شهرداری نواحی از دریافت هرگونه وجه علی الحساب جهت ارجاع به کمیسیون ماده 100 خودداری کنند و هرگونه تخلف در این زمینه توسط دستگاه‌های ناظر رصد شود.

نهمین مصوبه با موضوع گلخانه‌ها بود که مقرر شد بر اساس آن و با پیگیری شورای گفت‌وگوی ملی، صدور مجوز احداث گلخانه‌ها با کمک قوانین موجود تسهیل شود.

خواندن 186 دفعه